Skip to main content

Ako si vybrať fotografa na svadbu 1

Ako si vybrať fotografa na svadbu 1

bride-and-groom-952451_960_720_1.jpg

 

Ako si vybrať fotografa na svadbu 1

 

Väčšine žien, ktoré práve dostali svoj vytúžený prstienok, prebehne v tom momente svadba pred očami. Po pár dňoch blaženosti, a možno aj okamžite, začínate hľadať a zháňať kontakty na priestory, fotografa, hľadáte si šaty, rozmýšľate, v akom štýle chcete svadbu mať. Niektoré žienky v tom majú jasno, iné by chceli všetko a ďalšie ani netušia, s čím začať ako prvým. Aby sme vám uľahčili aspoň jednu časť vášho svadobného plánovania, zozbierali sme pre vás zopár užitočných rád priamo od fotografov, ako si ich vybrať, na čo si dať pozor a zistíte aj, že nie je svadobná fotka, ako svadobná fotka.

 

Štýl je základ

Skôr, ako začnete obvolávať všetky vydaté žienky vo vašom okolí kvôli kontaktom a referenciám na fotografov, musíte sa rozhodnúť, v akom štýle chcete mať fotky nafotené.  A nie, nehovoríme o parku, lesíku alebo vzdušnom balóne :)

 

Dokumentárny štýl

Dokumentárny štýl zachytáva svadbu v “surovom” stave. Neznamená to, že nebudete mať vyretušované, čo máte mať, ale zachytí emócie a náladu svadby tak, ako to naozaj prebieha. Vybuchli ste smiechom? Budete to mať zvečnené. Taktiež vášho strýka uprostred jeho tanečných kreácií. Zjednodušene, menej strojených fotiek, viac emócií. Tento štýl ponúka pohľad na svadbu ako na jeden celok, v reálnom svetle.

 

Portrétny štýl

V tomto štýle váš čaká viac štylizovaných fotiek. Nehovoríme len o klasických, dáme si pusu zprava, pusu zľava, jedno objatie a fotky sú hotové. Práve naopak. V tomto štýle je kreativita fotografa, ale aj vaša, priam žiadúca. Chcete mať fotku, kde utekáte z pred oltára, alebo ste v svadobných šatách vyšľapali na Mount Everest? Nie je problém. Nezabudnite však zohľadniť možnosti svojho fotografa a určite s ním vaše predstavy v dostatočnom predstihu odkomunikujte.

 

 

Umelecký štýl

Tento štýl má v sebe najviac dramatických fotiek. Rande na ulici, s jednym dáždnikom počas upršaného večera? Samozrejme. A v čiernobielych odtieňoch pre zvýraznenie jedinečnej chvíle. Fotky v tomto štýle budú s veľkou pravdepodobnosťou tie najromantickejšie, aké ste kedy mali. Nezabudnite však, že aj vaša rodina bude chcieť fotky vidieť a možno si aj na pamiatku odložiť, a môžu im chýbať klasickejšie fotografie, kde budú aj oni, aj keď v “obyčajnej” póze.

photo-256889_960_720.jpg

 

Hľadanie sa začína

Štýl už máme ujasnený, začína sa pátranie po tom pravom - fotografovi. Pri hľadaní sa sústreďte na váš vybraný štýl. Pozerajte, študujte práce rôznych fotografov, zamerajte sa aj na detaily. Aké sú recenzie ? Ako vyzerajú jeho práce? Je to niečo, čo vás oslovilo hneď, alebo ste sa museli pozrieť aj druhý krát? Ako komunikuje so zákazníkmi? Toto je len zopár otázok, ktoré by ste si mali položiť. Musíte si totiž rozumieť. Nemusíte byť hneď najlepší priatelia,ale ako sa vraví, nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie. A tak, keď si ani vy s vaším fotografom nebudete rozumieť, výsledkom bude sklamanie na oboch stranách z nepochopenej práce.

Pri hľadaní nezabúdajte na vymoženosti dnešných dní, ako sú Facebook, Pinterest a v neposlednom rade Dalimark.

 

V druhej časti “Ako si vybrať fotografa na svadbu” sa dozviete ďalšie typy, ktoré vám pomôžu nájsť to pravé, orechové.

To improve the quality of our sites we use cookies. By continuing to browse the site without changing your browser settings, you agree to this use. Read more on using cookies.