Skočiť na hlavný obsah
Ako vznikalo naše video - súťaž

Ako vznikalo naše video - súťaž

08.11.2017

Ako vznikalo naše video

 

Ako vzniklo naše video

Prešlo už niekoľko mesiacov odkedy sme uverejnili prezentačné video Dalimark. Ak ste ho ešte nevideli, môžete si ho pozrieť tu >>>. Do dnešného dňa má na našom YouTube viac ako 80 000 videní. Určite Vás bude zaujímať, ako také video vzniká.

Začíname s tvorbou videa

Náš portál Dalimark.com je jedinečný pretože v sebe spája až 3 sekcie. Dali Bazár, Dali Handmade Market a Dali Aukciu. A preto nebolo vôbec jednoduché ukázať výhody všetkých troch v niekoľkých sekundách.

Preto sme oslovili spoločnosť Zeldeo, ktorá má s tvorbou prezentačných videí dlhoročné skúsenosti.

Našimi hlavnými požiadavkami bolo odprezentovať všetky tri kategórie. Zrozumiteľne, zaujímavo a v krátkom čase.

Po napísaní základného scenára prichádza na rad „storyboard“ obrázkový scenár s popisom.

20170406_150604.jpg

20170406_150640.jpg

Hneď prvý návrh takmer do bodky splnil naše očakávania. A následne sme našich hlavných hrdinov, Lauru so Skalice a Mareka z Michaloviec, mohli nechať rozpohybovať. 

Kto je ten známy hlas?

Ale čo by to bolo za video bez správneho hlasu? Ten náš sme hľadali niekoľko dní.

Nahrávania v štúdiu sme sa zúčastnili osobne a nevieme si vynachváliť profesionálny prístup všetkých zúčastnených. Za 20 minút vzniklo niekoľko podôb rýchlosti čítania i rôzne intonácie. A výsledná nahrávka je kombinácia všetkých variantov. Ani by ste to nepoznali však?

V tejto časti určite čakáte meno herca, ktorý nám video tak fantasticky nahovoril. To vám však teraz neprezradíme. Musíte ho uhádnuť vyv našej súťaži na facebooku >>>.

20170406_150216 (1).jpg

Hudba

Ak chcete vo videu používať hudbu, musí byť licencovaná a zakúpená. To bol samozrejme aj náš prípad. Priznávame sa, že sme sa na začiatku nevedeli rozhodnúť až medzi troma nahrávkami.

Finálne video

Po dokončení animácie a všetkých prestrihov sa do videa vkladá hlas, očistený od všetkých prípadných ruchov. Posledná prichádza na rad hudba. 

Všetky časti musia dokonale zapadnúť, ale to už profesionáli so spoločnosti Zeldeo zvládli bez našej prítomnosti.

Naše video je 2D flat vektorová animácia a sme presvedčený, že dokonale vystihuje fungovanie portálu Dalimark.com.

Pre zlepšenie užívateľského zážitku používa táto stránka cookies. Používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac o cookies.